چهار شنبه , فوریه 20 2019

نظارت بر باغ‌ها با ربات VineRobot

شاید بسیاری از افراد علاقه به داشتن تاکستان و باغ‌های انگور داشته باشند، اما همه چیز به سادگی یک خیال نیست. برای مثال مالک چنین باغی باید از تمامی صف‌های درختان انگور به طور منظم بازدید کرده و به بررسی گیاهان و میوه‌های آن بپردازد. چنین تجربه‌ای با وجود یک ربات می‌تواند بهتر و ساده‌تر شود، رباتی مانند ربات VineRobot.

این ربات در حال حاضر تحت توسعه زیر نظر پروژه‌ی VineRobot اتحادیه‌ی اروپایی قرار دارد. این پروژه با سرپرستی دانشمند اسپانیایی، دی لا ریوجا، شامل هشت گروه همکار از کشورهای فرانسه، ایتالیا، آلمان و اسپانیا است.

vinerobot-2

ایده‌ی این پروژه چنین است که ربات انرژی خورشیدی VineRobot به طور خودکار بر روی چهار پای خود راه رفته، از بینایی ماشین RGB و GPS برای ناوبری و یافتن راه خود بین ردیف‌های درختان انگور استفاده کند.

علاوه بر این، ربات فوق از تکنولوژی‌هایی مانند سنجش فلئورسانس مبتنی بر کلروفیل و گرمانگاری اینفرارد برای نظارت بر پارامترهایی مانند رشد گیاهی، انگورهای رسیده و رطوبت خاک برخوردار است. اطلاعات جمع‌آوری شده توسط ربات به طور وایرلس به یک ماهواره ارسال شده و از آنجا به یک برنامه بر روی دستگاه موبایل استفاده کننده انتقال می‌یابد.

بر اساس اعلام گروه این پروژه، ربات VineRobot سریع‌تر و دقیق‌تر از انسان‌ها کار نظارت بر باغ را انجام می‌دهد، علاوه بر این شیوه‌ای ارزان‌تر و انعطاف‌پذیرتر نسبت به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین یا باسرنشین می‌باشد.

vinerobot-0

درباره ی SRV

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *