شنبه , مارس 23 2019

دستكش لمسی DextrEs با كمك VR

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔺 دانشمندان EPFL و ETH Zurich دستكش های لمسی جدیدی ساخته اند كه میتوانند به كاربران كمك كنند تا با اشیاهای مجازی ارتباط برقرار كنند.
دستكش های لمسی جدیدی به نام DextrEs از تكنیك های جالبی برخوردار هستند.دستكش های نایلونی كه دارای نوارهای فلزی با یك مقره نازك كه به دور انگشتان دست بسته و پوشیده میشود.

🔺 هنگامی كه یك شی مجازی باید شبیه سازی شود،یك اختلاف ولتاژ به نوارهای فلزی اعمال میشود كه باعث میشود انگشتان با هم هماهنگ شوند و این عمل نیرویی ایجاد میكند كه نمیتوان انگشتان خود را از یك نقطه خاص دور كنیم و ما تصور میكنیم كه شی ای در دست ما وجود دارد یعنی جسم مورد نظر را شبیه سازی كرده ایم و هنگامی كه شی را بخواهیم رها كنیم ولتاژ اعمال شده كاهش میابد و میتوان انگشتان دست خود را ازادانه حركت دهیم.

🔺 رئیس آزمایشگاه پیشرفته فن آوری های تعاملی Otmar Hilliges می گوید : ” سیستم های حسی انسان ها بسیار پیشرفته و در عین حال پیچیده است.” و همچنین میگویند : ” ما از انواع مختلفی گیرنده های دارای چگالی بسیار بالا در انگشتان دستكش استفاده كرده ایم.در نتیجه،بازخورد واقع گرایانه در هنگام تعامل با اشیاء مجازی نداشته ایم كه این یك مشكل بسیار جدی است كه در حال حاظر حل نشده و قدم بعدی تیم ما،تمركز ویژه بر روی بازخورد های واقع گرایانه است.

🔺 دستكش DextrEs نسبت به سایر دستكش های دیگر بسیار سبكتر و كوچكتر است و تنها دارای ۲ میلیمتر (۰.۰۸ in) ضخامت است و تجهیزات مورد استفاده در هر انگشت دست فقط ۸ گرم (۰.۳ oz) است كه این دستكش نیرویی تا ۴۰ نیوتن بر روی هر انگشت توسط فقط ۲۰۰ ولت قدرت اعمال میشود. در شكل های فعلی از طریق كابل های خارجی قادر به شارژ است ولی تیم اعلام كرده است كه میتوان از یك باتری كوچك هم استفاده نمود.

🔺 رییس ازمایشگاه مبدل های نرم افزاری EPEL این دستكش را در سمپوزیوم ACM برلین كه در مورد نرم افزار و تكنولوژی رابط كاربر UIST است ارایه كرده است.

  • نویسنده و مترجم : تکتم ابراهیم زاده
  • منبع خبر : NewAtlas

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *