شنبه , مارس 23 2019

ربات خدمات رسانی علی بابا

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔺 وقتی ما درمورد كمپانی بازرگانی الكترونیكی – چینی علی بابا میشنویم ، مرسولات را با هواپیمای میفرستاد . درحال حاضر لابراتوار A.I علی بابا از روبات چرخدار هوش مصنوعی كه مورد نیاز مهمانان هتل خواهد بود، رونمایی كرد.

🔺 مهمانان هتل برای استفاده از سرویس ها مثل غذا و نوشیدنی کافیست فرامین خود را اعلام کنند و این فرامین به وسیله اسپیکیر های هوشمندی که در اتاق تعبیه شده فعال میشوند.

🔺 مهمانان مراحل خدمات اتاق روبات را با دادن فرمان برای چیز هایی مثل غذا یا نوشیدنی به وسیله اسپیكر هوشمند كمپانی كه در اتاق تعبیه شده،فعال میكنند.

🔺 به محض دریافت فرمان رباتی با بدنه آلومینیومی با ارتفاع ۳.۳ فیت اقدام به برداشتن آیتم مورد نظر میكند چه از وسایل انسانی و چه از وسایل سیستم ربات

🔺 این ربات از نقشه طبقات هتل به همراه سنسور های لیزر و رادار كه كمك به شناسایی موانع و پرهیز از آن میشود،استفاده میکند و میتواند به طور خودكار با حداكثر سرعت یك متر بر ثانیه(۳.۶كیلومتر بر ساعت ) راه خود را به اتاق مهمان پیدا كند.

🔺 مسیر (جهت ) لیزر این ربات در هنگام خرکت به مردم كمك میكند که بدانند این ربات به كدام مسیر درحال حرکت است، همچنین داریا سیستم ارتباط wifi این امكان را فراهم میكند كه به آسانسور ها فرمان دهد و هر طبقه را كه میخواهد انتخاب كنید.

🔺 پس از رسیدن به مقصد، ربات به وسیله Tmall Genie به مهمان هشدار میدهد كه به مقصد رسیده است، سپس از سیستم تشخیص چهره شناسایی استفاده میکند . بعد دریچه از پیش تعبیه شده را باز میكند تا مهمان به وسایل درخواستی خود دسترسی پیداكند.

🔺 مهمان همچنین قادر خواهد بود سوال هایی بپرسد یا درخواستی كند،میتواند از فرمان صوتی یا صفحه حسگر، حالت دست استفاده كند همراه با پاسخ شفاهی كه نرم افزار جامع AliGenie ربات فراهم كرده است.

🔺 طرح های آینده این پروژه خدمات رسانی غذا و تحویل لباس های شسته شده به مهمان های هتل خواهد بود ، اگر همه چیز خوب پیش برود ممکن است در آینده در ادارات و بیمارستان ها و رستوران ها از این ربات ها استفاده شود.

  • نویسنده و مترجم : معصومه سوری
  • منبع خبر : NEWATLAS

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *