شنبه , مارس 23 2019

تکنولوژی پوست های رباتیکی

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔺تکنولوژی نوین «پوشیدنی های قابل انعطاف» میتواند اشیا معمولی که در فعالبت روزمره از آنها استفاده میکنیم را به ربات تبدیل کنند.

🔺پوست هایی که قابلیت کشسانی آنها مانند پوست انسان است، میتواند روی هر چیزی بسته شده و به آن جسم قابلیت حرکت دهد و به سرعت آن را به یک soft robot تبدیل کند.

🔺این نوع رباتها قدرت خود را از لایه نازکی که به روی آنها بسته میشوند، میگیرند. این تکنولوژی جدید میتواند عروسک ها حتی بادکنک ها را به گونه ای ربات سبک و قابل انعطاف تبدیل کند.

🔺این صفحه های زدودنی که قابلیت چندین بار استفاده را دارا هستند، به تازگی به نمایش گذاشته شده اند و تحولی عظیم را در دنیای دستگاه های رباتیکی ایجاد خواهند کرد.

🔺در بسیاری از حالت ها، استفاده از این صفحه های آماده بسیار مقرون به صرفه تر است. مثلا میتوانند از این لایه ها در عملیات های جستجو و نجات یا حتی کاوش در فضا استفاده کنند؛ مکان هایی که کاربر نمیداند دقیقا چه نوع رباتی نیاز است، به سرعت میتواند اجسام اطراف خود را به ربات تبدیل کند.

🔺محققان از این پوسته به نحوی دیگر نیز استفاده کرده اند. آنها صفحات را به یک پیراهن متصل کرده اند که هرگاه شانه های فرد به طرف گلو متمایل شد، به فرد یادآوری میکند که صاف بنشیند.

🔺 در مجموع این تکنولوژی به دستور ناسا برای انجام تحقیقات فضایی خود و در آزمایشگاه دانشگاه Yale ساخته شده است.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : science news

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *