شنبه , مارس 23 2019

شركت Furhat Robotics یك چهره جدید در تعاملات با AI ارایه میدهد

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻 دنیای رباتیك در سال 2018 كاملا جالب است.با این حال ساخت یك ربات پیشرفته اجتماعی كه ارتباط خوبی با انسان ها برقرار كند، هنوز یكی از بزرگترین موانع دنیای رباتیك است. به طور كلی، اندك رباتها یا اسباب بازی های اندرویدی هستند كه به حیوانات شباهت دارند یا در تلاش برای واقعی بودن و كمك به انسان ها در هنگام گریه و یا از غم و درد انها را رهایی دهند.

🔻 شركت Furhat Robotics در حال تلاش برای ایجاد نسل بعدی ربات های اجتماعی است.طراحی ربات هایی بدون محدودیت های مكانیكی فعلی و ایجاد یك رابط كاربری واقعی شبیه انسان و استفاده از تكنولوژی های اینده برای انتقال چهره و سر به یك پایه متحرك است.

🔻 ربات Furhat قادر است حركات پیچیده و بدون محدودیت مكانیكی را انجام دهد و همراه با مجموعه ای از حركات و احساسات پیش ساخته كه میتواند به تناسب با شخصیت هر فرد سفارش شود.

🔻 چهره ربات Furhat را میتوان به چندین روش برای ایجاد ارتباط با شخصیت های مختلف مانند انسان سفارش داد.همچنین میتوان انواع چهره های غیر متعارف را نیز هم به ان اضافه كرد.

🔻 ربات Furhat دارای دو بلندگو Hi_Fi 2.5 است.سیستم صوتی ربات از صدای متن به گفتار با كیفیت بالا و از ۳۰ زبان پشتیبانی میكند.همچنین میتوانید صدای خود را ضبط كرده و به صورت خودكار لب های ربات Furhat را با صدای خود همگام سازی كنید.

🔻 ربات Furhat دارای یك دوربین با وضوح بالا و دو میكروفون است تا بتوان از موقعیت Furhat اگاهی داشته باشیم.

🔻ربات Furhat دارای حركات طبیعی سر است با استفاده از ۳ درجه ازادی كه Furhat را قادر میسازد تا به تعاملات گروهی و اشیاء اطراف خود توجه كند.

🔻ربات Furhat دارای ماسك های مختلفی است و میتوان برای هر رباتی یك ماسك متفاوت انتخاب كرد.هنگامی كه ماسك ربات را عوض میكنیم شخصیت ربات متناسب با ان ماسك تغییر خواهد كرد.

🔻مدیر عامل این شركت Samer Al Moubayed میگوید: ” این نتایج به سالها تحقیق و توسعه اختصاص یافته و همچنین از طریق همكاری با شركت های صنعت و فناوری است.”
“از اغاز ربات Furhat همكاری با Royal Institute Of Technology (KTH) را به نقطه ای رسانده ایم كه در ان ربات های اجتماعی برای اینده نیست، بلكه برای واقعیت امروز است.”

🔻هنوز معلوم نیست این تكنولوژی در دنیای واقعی ظاهر شود.در حال حاظر ربات Furhat برای مصرف كنندگان خانگی در دسترس نمیباشد و فقط میتوان ان را در شركت های تجاری استفاده كرد.اما ممكن است نسل بعدی این ربات كاملا عجیب و غریب باشد كه بتوان انها را در پارك های معروف دنیا دید و یا در شركت های غول پیكر دنیا به كارمندان جدید كمك كند.

✳️ مشخصات فنی ربات Furhat :

✅ وزن : ۳.۵ kg
✅ ابعاد : ۴۱۰mm *۲۷۰mm*۲۲۰mm
✅ برق ورودی : ۱۲V ، ۹۰W
✅ كامپیوتر : Intel Core i5 7260U ، 64 bit
Intel Iris Plus Graphics 640 ، 8GB
RAM 120 GB SSD
✅ رنگ بدن: سفید
صورت: سایه خاكستری نقره ای
✅ پورت كامپیوتر : Intel Wireless _Ac 8265
Integrade LAN
۲ * USB A
۱ * USB_C
۳.۵ mm Headphone Jack
✅ ورودی : ۱۸۰ mm میكروفون وسیع
۱۰۸۰P RGB ۱۳۵° مورب Fovدوربین
۱۳.۵۶MHZ (Miafare) RFID Reader
چرخ دنده با عملكرد كلیك
✅ خروجی : ماسك روشنایی قابل تعویض
۲.۵ Hi Fidelity بلندگوهای سفارشی تنظیم شده
۱۶۰° زاویه دید وسیع سفارشی
WVGA سیستم پیش بینی
۱۰۰ Iumen
۳۶۰° RGB LED حلقه
۱۴۴ metr چگالی

  • نویسنده و مترجم : تکتم ابراهیم زاده
  • منبع خبر : New Atlas & Furhat Robotics

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *