پنجشنبه , فوریه 21 2019

موتور سیكلت الكتریكی NERA E_Motorcycle 3

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻 تعدادی از موتور سیكلت های الكتریكی مانند: Zeus و Rocsie با طراحی قدیمی شكست خورده اند.اما چه اتفاقی می افتد كه اگر یك موتور سیكلت كه دارای طراحی خاص و با كمك پرینتر 3D چاپ شود؟!

🔻 شركت BigRep محصولات الكترونیكی خود را در نمایشگاه تولید افزودنی ها، امسال عرضه كرده است.

🔻شركت BigRep اولین موتور سیكلت الكتریكی NERA E_Motorcycle 3 را به كمك پرینتر 3D چاپ میكند. NERA اولین موتور سیكلت الكتریكی با چاپ 3D در جهان است

🔻موتور سیكلت NERA دارای ابعاد ( ۵۵* ۹۰ * ۱۹۰ cm) ، (۷۴.۸ * ۳۵.۴ * ۲۶.۵ in) است. این موتور سیكلت توسط Marco Mattia Cristofori و Maximilian Sedlak از شركت نواوریBigRep Nowlab طراحی و چاپ شده است.

🔻 شركت BigRep به كمك چاپگرهای 3D خود كه دارای: دوربین ProHT، پوشش پلی اتلینی ProFLEX ، پوشش فسفولیپیدی PETH و رشته های PLA كه از ( ۱ _ ۰.۶ mm) است و نازل دارای ارتفاع ( ۰.۶ _ ۰.۴ mm) است.

🔻 تمام اجزای موتور سیكلت NERA به غیر از اجزای الكتریكی توسط پرینتر 3D ساخته شده است. موتور سیكلت NERA از تركیب چند نواوری توسعه یافته است كه شامل:

✅ تایرهای بدون هوا
✅ رینگ های چرخ rhomboid
✅ سیستم الكتریكی
✅ دسته فرمان
✅ صندلی است

🔻موتور سیكلت الكتریكی NERA نسبت به موتورهای قدیمی دارای قابلیت های انعطاف پذیری بیشتری میباشد و میتوان این موتور ها را جایگزین كرد.

🔻در حال حاظر، موتور سیكلت NERA یك طرح مطالعاتی است و نمیتوانید ان را در خیابان مشاهده كنید. به همین دلیل در حال حاظر، جزییات اطلاعات در مورد نحوه رانندگی، دامنه و یا عملكرد دقیق موتور سیكلت موجود نمیباشد.

🔻اخیرا نمونه اولیه دیگری در نمایشگاه فرانكفورت رونمایی شده است كه به صورت خودكار قادر به حمل اجسام به وزن ( ۲۰۰ Kg)، (۴۴۰ lb) در كارخانه است و یا برای حمل و نقل ربات ها طراحی شده است و دارای دست (گریپر) رباتیكی الهام گرفته از دست مارمولك است.

  • نویسنده و مترجم : تکتم ابراهیم زاده
  • منبع خبر : NewAtlas & BigRep Nowlab

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *