چهار شنبه , فوریه 20 2019

ربات MoonBot

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔺برای کسانی که به رباتیک علاقمند هستند ولی اطلاعات چندانی از آن ندارند، کیت های رباتیکی که جدیدا به بازارهای جهانی عرضه شده، میتواند مشوق و آموزش دهنده خوبی برای علاقمندان باشد.

🔺 یکی از این کیت ها که به تازگی رونمایی شده، ساخت شرکت Morpx است، شرکتی است که توسط Tianli Yu تأسیس شده است. او چندین سال در Google به یادگیری ساخت و طراحی انواع ربات ها و برنامه نویسی آنها مشغول بوده است.

🔺کیت طراحی شده، MoonBot نامیده می شود و با سخت افزاری جالب با برنامه های قابل تنظیم به بازار عرضه شده است.

🔺با کیت MoonBot هر کسی ” از 8 تا 80 ساله” می تواند سه مدل مختلف از ربات ها را ایجاد کند: MoonRover، MoonMech و MoonBot. این ها همه طرح هایی از پیش تعیین شده هستند که شما می توانید با کمک دستورالعمل ها آنها را بسازید.

🔺 البته شما میتوانید با استفاده از وسایل موجود در کیت و بهره گیری از خلاقیت، ربات منحصر به فرد خود را طراحی کرده و از ساخت آن لذت ببرید.

🔺این کیت قطعا ارزان‌ترین نیست ، اما به نظر می‌رسد که ترکیبی خوب از سهولت در استفاده و قابلیت هایی جالب را در اختیار افراد میگذارد.

🔺از آنجا که فرماندهی به این ربات بر پایه یک میکروکنترلر Arduino صورت میگیرد، برنامه ریزی آن آسان است.

🔺با وجود قیمت نسبتا پایین، سنسور پردازش تصویری در آن نصب شده که باعث می‌شود در مقایسه با دیگر کیت های مشابه از رقبای خود سبقت بگیرد.

🔺راه پردازش خروجی سنسور، الگوریتم‌هایی است که به آن اجازه می‌دهد تا رنگ‌ها ، خطوط ، مردم ، چهره‌ها ، و تصاویر و الگوهای خاص را تشخیص دهد و این اطلاعات را به راحتی کنار هم قرار دهد؛ به این معنی که شما می‌توانید به MoonBot بیاموزید که به طور مستقل و بدون کنترل از راه دور بسکتبال بازی کند!

🔺اجرای این الگوریتم ‌ها را می‌توان در Scratch انجام داد ، بنابراین برای برنامه‌نویسی ربات برای به راحتی می ‌توان گفت : ” اگر فردی را دیدید ، این کار را بکنید.”

🔺با یک‌ برنامه مناسب و استفاده از Scratch شما میتوانید قابلیت هایی به ربات اضافه کنید که حتی نیاز نیست قطعه جدیدی به آن اضافه شود.

🔺با این همه، نقطه قوت MoonBot ، هوش آن است. شما میتوانید دستورالعمل ها را می‌توانید از طریق یک محیط برنامه‌نویسی Arduino ، در C ، Scratch ، یا پایتون به ربات انتقال دهید.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : Morpx & spectrum

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *