دوشنبه , آوریل 22 2019

تاکسی های پرنده

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔹به زودی شاهد خواهیم بود که‌ مانند فیلم های علمی تخیلی، ماشین هایی در هوا پرواز خواهند کرد و مسافران را به مقصد خواهند رساند.

🔻هفته گذشته آئودی، ایرباس و ایتال دیزاین برای اولین بار نمونه ای اولیه از پرواز و رانندگی همزمان را ارائه دادند.

🔻اختراع نوآورانه تاکسی هوایی، ترکیبی از یک خودروی الکتریکی و خودمختار با هواپیمای مسافربری است

🔻در اولین پرواز آزمایشی، این خودرو به درستی یک کپسول مسافربری را به زمین نشاند، و سپس به طور مستقل در زمینی غیر از فضای آزمایش به پرواز در آمد.

🔻 این ربات هنوز یک خودروی مدل سازی شده در مقیاس کمی کوچک تر از اندازه معمولی است.

🔻اما به زودی، مشتریان آئودی می توانند از خدمات تاکسی های جدید و کارآمد را در شهرهای بزرگ ( هم در آسمان و هم در جاده ها) بهره ببرند.

🔻مسافران بدون آنکه احتیاج باشد وسیله نقلیه خود را تغییر دهند، از اوقات فراغت خود لذت خواهند برد، آرامش خواهند داشت و سریعتر به مقصد خود خواهند رسید.

🔻”تاکسی های هوایی در راه هستند!”دکتر Bernd Martens، عضو هیئت مدیره آئودی، و رئیس شرکت”Italdesign”
می گوید: “مهاجرت مردم به شهرها همواره در حال رشد است. و به لطف فناوری های نوین، مردم نیاز بیشتری به تکنولوژی های پرسرعت دارند. در آینده شهروندان، کودکان و افرادی که گواهی نامه رانندگی ندارند، می خواهند از تاکسی های رباتیک استفاده کنند. ما موفق به تخصیص هوشمندانه ترافیک بین جاده ها و فضای هوایی می شویم و مردم و شهرها می توانند همزمان از راه های هوایی و زمینی بهره مند شوند.

🔷این پروژه با هدف مطمئن کردن افکار عمومی نسبت به مزایای تکنولوژی های جدید است. فناوری هایی که به زودی زندگی ما را به طور کامل دگرگون خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید همسویی علم و عمل، چه رنگ و بویی به زندگی های دیجیتال خواهد بخشید.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : audi media center

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *