شنبه , مارس 23 2019

Meltant: Avatar X

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔺ژاپن قصد دارد به جای انسان های فضانورد ربات ها را به فضا بفرستد تا آنها راز های ناشناخته ماه و مریخ را کشف کنند.

🔺ربات هایی که از مسیر طولانی میلیون ها کیلومتری تا فضا کنترل میشوند و آواتار نام دارند، مسئولیت سفرهای آینده به فضا را عهده دار خواهند شد. اداره اکتشافات هوافضای ژاپن (بزرگترین شرکت هواپیمایی ژاپن) ، Meltin MMI (یک سرمایه گذار در راستای تحقیق و توسعه در توکیو با تمرکز بر تکنولوژی های سایبورگ) و شرکت Jaxa، برای ساخت ربات به نام MELTANT مشارکت خواهند کرد.

🔺این شرکت ها در حال تلاش برای پیشبرد برنامه آواتار نوع Meltant هستند تا آن را برای استقرار در فضا آماده کنند. JAXA ماه اوت برنامه Avatar X را آشکار کرد و برنامه های برای ارسال ربات های انسان نما یا ربات های دیگری مانند MELTANT که توسط اپراتورهای انسانی کنترل می شد، به فضا و یا دیگر فضا های سیاره ای را افشا کرد. Meltin نیز گفت که قصد دارد ربات ها را در هر نوع محیط فضایی، از جمله در ایستگاه فضایی ماه یا مریخ، به کار گیرد.

🔺گفته می شود Meltant توانایی تعمیر تجهیزات و حتی انجام عمل جراحی بر روی فضانوردان آسیب دیده را دارد. Meltin ادعا می کند که روبات های کنترل از راه دور از قبیل MELTANT، فضانوردان را از خطرات فضایی محافظت می کنند و هزینه های بالای ماموریت های فضایی را کاهش می دهند.

🔺ربات های آواتار موجب بهبود ایمنی سفر، افزایش کارایی و بهره وری و کاهش هزینه های سفرهای فضایی می شوند. این ماشین های کنترل شده توسط انسان، به پیشرفت در تکنولوژی فضایی و ایجاد مناطق قابل استفاده در فضا کمک خواهد کرد.

🔺در نهایت، استفاده از ربات ها برای سفرهای فضایی، کلیدی برای کوتاه کردن فاصله به فضا است و امکان کاوشهای بسیار طولانی را حتی در سیاره های بیرون منظومه خورشیدی را فراهم می آورد.

🔺ویژگی برجسته ساخته شده در MELTANT دست قدرتمند آن است. Meltin می گوید از زمانی که دست های MELTANT قوی و انعطاف پذیرتر هستند، می تواند فضانوردان را در عملیات های مختلف یاری کند.

🔺دست های ربات MELTANT همانند یک انسان هستند و همان قدرت، سرعت و آزادی را فراهم می کنند. سه شرکای آواتار X در سال 2019، در ژاپن یک آزمایشگاه جدید خواهند ساخت.

🔺 آنها قصد دارند تا تا سال 2020 فناوری هایی را که برای توسعه آزمایشات در فضا نیاز است به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال کنند. پس از انجام عملیات، MELTANT در هر نوع محیطی در فضا مستقر خواهد شد: در هتل های فضایی؛ در یک پایگاه ماهانه در مریخ یا هر جای دیگری!

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : Invests

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *