چهار شنبه , مارس 20 2019

ربات DURUS

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻 در منطقه ایی خارج از نمایشگاه رباتیک DARPA رقابت دیگری رخ داده است:چالش استقامت که توسط DARPA حمایت شده است،جایی که ربات ها از آزمایشگاه ملی Sandia، SRI و international با هدف نشان دادن کارآیی فوق العاده ی خود به آرامی روی تردمیل راه می رفتند.

🔻 چه چیز فوق العاده کارآمد در زمینه ی راه رفتن ربات های انسان نما وجود دارد؟ ربات های انسان نمایی که راه رفتن آنها ۲۰-۳۰ برابر کارآمد تر از ATLAS بوستون دینامیک باشد و یک ربات انحصاری در ابعاد کامل که بتواند باهر بار شارژ ۴ الی ۶ ساعت کار کند.

🔻 در سال ۲۰۱۳ DARPA ربات DURUS خود را ارائه کرد درست در سالی که بوستون دینامیک ربات ATLAS خود را ارائه نمود و این یک تصادف نیست.

🔻 شرکت DRAPA دید که ATLAS که نیازهای قدرتی این ربات یک پلتفرم کاملا غیر عملی برای استفاده در دنیای واقعی دارد به همین خاطر شروع به کمک مالی برای توسعه ی برنامه ایی بسیار کارآمد کرد که منجر به یک چالش موثر در زمینه حرکت ربات انسان نما شد با هدف ساخت یک ربات با معماری شبیه به ربات ATLAS با همان سینماتیک اما ۲۰-۳۰ برابر کارامدتر.

🔻 نتیجه ی این تحقیقات منجر شد که ربات DURUS با یک باتری کاملا شارژ ۱ کیلووات ساعت و با باتری لیتیوم پلیمر حدود ۲.۲ کلیو وات ساعت کار کند.یک ربات ۸۰ کلیوگرمی که میتواند ۱۰ کلیومتر راه برود.

🔻 توجه داشته باشید که DURUS به دنبال استفاده از یک تکنولوژی جدید منبع تغذیه با چگالی انرژی فوق العاده بالا یا ساختار جدید و فوق سبک نیست بلکه به دنبال بازدهی در حرکت ربات است.به این ترتیب،تیم SRI تحقیقات خود را بر روی اجزا و سیستم های مختلف رباتیک معمولی از کار افتاده متمرکز کرد از جمله:موتورها،انتقال مکانیکی، کنترل کننده ی موتور،سیم کشی برق، سینماتیک ،دینامیک و راه رفتن ….همه چیز.

🔻 ساختار DURUS ترکیبی از بهبود در همه ی موارد بالا است اما قطعا چند نکته ی برجسته وجود دارد از جمله SRI ترکیبی از موتور و کنترل کننده ی موتور و انتقال را به عنوان یک منبع بزرگ ناکارآمد شناسایی کرد به همین سبب آنها تصمیم بر ساخت مجدد آنها گرفتند.در واقع اطلاعات زیادی در این باره ارائه نشده است جز اینکه این تیم تصمیم بر این گرفتند که هر جا اصطکاک کشویی وجود دارد مانند جعبه دنده های سنتی آن را به اصطکاک چرخان تبدیل کنند که منجر به ۹۷ درصد کارآیی میشود و باعث تبدیل موتورهای کم هزینه به موتور های کارآمد میشود.

🔻 بزگترین بهبود DURUS راه رفتن آن است.دیگر ربات های انسان نما با راه رفتن در حالت نیمه استاتیکی استریتی ساخته شده اند که این یعنی ربات تلاش میکند که مرکز توده را متعادل تر از پایه خود کند و همیشه نگران سقوط خود خواهد بود که این روش مخالف راه رفتن انسان میباشد. در عوض انسان با قدم زدن به جلو به طور قاطعانه حرکت میکند که این تفاوت در تماس پاشنه ی ربات DURUSبا زمین میباشد.

🔻 همچنین PROXI باحمایت های خود بهره وری از این ربات برای ایجاد هزینه ی کم،عملکرد بالا که میتواند به مدت ۸ ساعت راه برود سوق میدهد.SRI به فکر تجاری سازی این ربات نیز میباشد.

  • نویسنده و مترجم : معصومه سوری
  • منبع خبر : spectrum

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *