شنبه , مارس 23 2019

بازوی ربات Obi

اخبار رباتیک و تکنولوژی

♦️بازوی ربات Obi برای توانمندسازی افراد مبتلا به ناتوانی های جسمی طراحی شده است كه به انها اجازه میدهد كه به تنهایی غذا بخورند.

🔹اولین محصول شركت رباتیك Desin، بازوی ربات Obi است كه كیفیت زندگی را برای بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند: ALS، فلج مغزی، MS، اسیب های پاركینسون و مغزی، ستون فقرات را بهبود میبخشد.

♦️بازوی ربات Obi دارای ۴ ظرف غذا است كه كاربران میتوانند خودشان از طریق یك رابط ساده غذا بخورند.

🔹بازوی ربات Obi از طریق یك دكمه بازوی بین كاسه ها را حركت میدهد و یكی از غذاها را انتخاب میكند، قاشق را درون ان قرار داده و غذای مورد نظر را بر میدارد و ان را به دهان شما می اورد.

♦️بازوی ربات Obi دارای ورودی های انتخابی است كه بسته به نیاز های خاص و توانایی كاربران میتوان انتخاب كرد.

🔹بازوی ربات Obi دارای دكمه هایی است برای استفاده كاربرانی كه دست دارند، اما مهارت های حركتی خوب و لازم برای ثابت نگه داشتن قاشق را ندارند میتوانند از این دكمه ها كمك بگیرند.

❓❗️سوال این است، چگونه بازوی ربات Obi میتواند دهان كاربران را تشخیص دهد❓❗️ بازوی ربات Obi دارای دكمه ((Teach Mode)) است كه بازوی ربات Obi را میتوان به صورت دستی در محل مورد نظر و زاویه مورد نظر تنظیم و قرار داد، از ان به بعد، بازوی ربات Obi این موقعیت را به خاطر خود میسپارد و با هر بار روشن كردن ربات، بازوی ربات به ان حالت باز میگردد. این عمل تا زمانی كه تنظیمات جدید به ان وارد نشده در همان حالت میماند.

♦️ بازوی ربات Obi دارای سنسور تشخیص برخورد است كه از تصادف در موقعیت ها جلوگیری میكند.

🔹شما میتوانید بشقاب ها و قاشق های بازوی ربات Obi را كه بدون BPA میباشند را در ماشین ظرفشویی، ماكروویو و یا فریزر قرار دهید.

♦️شركت رباتیك Desin میگوید: ” بازوی ربات Obi قادر است با یك بار شارژ كامل، ۲ تا ۴ ساعت برای صرف غذا از ان استفاده كرد.

🔹بسته های ورودی دستورات Buddy Buttons را میتوان به صورت جداگانه بسته به نیاز كاربران سفارش داد.( میتوان دستورات ورودی خود را از طریق طیف وسیعی از روش های ورودی كه برای پاسخگویی به نیازها طراحی شده است انتخاب كرد. مانند: دكمه هایی برای چنگال و …)

♦️بازوی ربات Obi به قیمت ۴۵۰۰ دلار امریكا است. كه شامل : بشقاب، زیر بشقابی، یك قاشق بزرگ، یك قاشق كوچك، كابل شارژ و دفترچه راهنما است.

  • نویسنده و مترجم : تکتم ابراهیم زاده
  • منبع خبر : NewAtlas

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *