چهار شنبه , مارس 20 2019

CleanseBot

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔹 مهندسین توانسته اند با انجام تحقیقات و آزمایشات مختلف، مدار الکترونیکی تولید کنند که ساختاری کشسانی و قابل انعطاف دارد. این مدار های 3 بعدی قابل انعطاف، می توانند مدار های بزرگ الکترونیکی را در اندازه ای کوچک و نازک جا دهند و در عین حال، همان عملکرد مدارات قبلی را دارا باشند. این نوع مدار آنقدر انعطاف پذیر است که میتواند مانند بانداژ روی پوست بدن بسته شده و انواع سیگنال های فیزیکی و جسمی از تنفس و ضربان قلب گرفته تا حرارت بدن و حرکت چشم را به صورت کاملا بی سیم کنترل کند.

🔹 همچنین از این مدارات برای ساخت بازو های رباتیکی نیز بهره میبرند. نمونه ای از این مدار که در مقایسه با اندازه سکه یک دلاری قرار گرفته است را در تصویر مشاهده میکنید.

🔺اینجا دقیقا همان نقطه ای از علم است که انسان به ربات ها نیاز پیدا میکند. ربات جدید طراحی شده برای پاسخگویی به این نیاز که CleanseBot نامیده می شود، یک ربات هوشمند تمیز و ضد عفونی کننده هوشمند است که با تولید نور UV-C تا 99.9 درصد از میکروب ها را از بین میبرد و دیگر نیازی به مواد شیمیایی با بوی تند و زننده برای انجام این کار نیست.

🔺این ربات به اندازه کافی کوچک است که حتی در کف دست شما قرار می گیرد! آن را میتوانید به عنوان یکی از همراهان با خود به سفر ببرید تا مطمئن شوید تخت خوابتان در هتل از نظر پاکیزگی، هیچ تفاوتی با تخت خواب خودتان ندارد.

🔺 خانم Jyssica Schwartz، سرپرست بازاریابی CleanseBot می گوید: “در حالت Under Blank، به طور خودکار و مستقل در تخت میچرخد و همه نقاط را ضدعفونی میکند.”

🔺”در حالت دستی، شما می توانید آن را تنظیم کنید تا تلفن همراه، کلید پریز، اسباب بازی کودکان و هر وسیله دیگری که شما بخواهید را عاری از هرگونه باکتری کند.

🔺شاید تصور این که در هر سفر رباتی همراه خود داشته باشیم، کمی عجیب به نظر بیاید؛ اما اگر چشم ما قادر به دیدن آلودگی های میکروسکوپی بود، شاید هیچگاه هتل ها را برای اقامت انتخاب‌ نمیکردیم.

🔺 بر اساس یک مطالعه که توسط انجمن میکروب شناسی آمریکا ارائه شده، کثیف ترین مناطق اتاق های هتل، سطوح حمام، کلیدهای پریز و روکش های تخت است.

🔺 این ربات را تنها با قیمت 99 دلار به شما ارائه میدهند که با کیف دستی و کابل شارژ همراه به فروش میرسد.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : digitaltrends

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *