چهار شنبه , مارس 20 2019

ربات laikago(pagago)

اخبار رباتیک و تکنولوژی

✅مدت هاست که xing wang طرفدار ربات های چون bigdog،spot،spotminiو alphadog و دیگر ربات هایی که بوستون دینامیک در سال های اخیر معرفی کرده است.به عقیده ی وانگ مارک رابرت بت من است.

✅اکنون وانگ با سرمایه گذاری و اسپانسرهای خود توانسته است شرکت خود یعنی uniform robotics را خارج از شانگهای مستقر کند. برنامه ی او این است که ربات های دارای پا را به اندازه ی گوشی های هوشمند و هواپیماهای بدون سرنشین محبوب و به صرفه کند.

✅اولین ربات unitree یک ربات چهار پا با نام pagaga می باشد(نامش از laika،یک سگ فضایی شوروی است که وانگ آن را به عنوان نماد کشف انسان ناشناخته تحسین میکند)

✅این شرکت به عنوان یک پلت فرم پژوهشی برای دانشمندان و علاقه مندان به رباتیک این ربات را طراحی کرده است البته وانگ امیدوار است در آینده با پیشرفت های بیشتر، ربات نیز بتواند در برنامه هایی مانند تحویل بسته یا به عنوان یک ربات حیوان خانگی استفاده شود.

✅ماشین های بوستون دینامیک به عنوان الهام بخش خدمت کرده اند،اما وانگ درنظر دارد که ربات های چهارپای ساده و کوچکتری که بتواند در حمل اشیاء یا انسان ها به بشر کمک کنند بسازد.

✅با وجود تمام ترفند هایی که این ربات می تواند انجام دهد ترفند مورد علاقه ی وانگ حفظ ثبات در سطوح ناهموار و یا زمانی که لگد میشود است.

✅هر موتور دارای یک مدیریت حرارتی است که وقتی یکی از آن ها به دمای بیش از حد هشدار برسد ربات صدایی در این زمان پخش میکند که کاربر باید ربات را خاموش کند.در این هنگام که موتور به حد مجاز دما میرسد موتور متناظر نیز برای جلوگیری از سوختن مجبور به تعطیل کردن میشود.

✅راه رفتن بر روی زمین های نامناسب و چمن و صعود به تپه هاو کنترل نیروی ۳ محوری در طول حرکت باعث حفظ ثبات این ربات میشود دیگر تواناهای این ربات است.

  • نویسنده و مترجم : معصومه سوری
  • منبع خبر : unitree

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *