چهار شنبه , مارس 20 2019

بطری های آب خودکار، Fontus

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔸فونتوس اساسا یک سیستم جمع آوری و متراکم کردن رطوبت هواست. ایده کلی این تکنولوژی اینگونه است که شما می توانید یک بطری آب کامل داشته باشید، بدون آن که لازم باشد در مسیر به دنبال مکانی برای پر کردن دوباره بطری خود باشید.

🔸طراحی اولیه اینگونه بود که بطری روی بدنه دوچرخه قرار می گرفت و هنگام دوچرخه سواری از هوای گذرنده استفاده میکرد. انرژی لازم برای تبدیل بخار آب به مایع نیز از طریق پنل خورشیدی تعبیه شده در این بطری به دست می آمد.

🔸این طراحی برای دوچرخه هنوز در جای خود باقی است ولی اخیرا Fontus Ryde با اضافه کردن یک فیلتر IP54 برای جلوگیری از ورود آلاینده های هوا به آب به بازار عرضه میشود.

🔸علاوه بر این یک نسخه جدید از Fontus نیز رونمایی شده است: یک بطری جداگانه برای کسانی که میخواهند بدون دوچرخه از این بطری ها استفاده کنند.

🔸این تکنولوژی که Fontus Airo نامیده می شود، از انرژی تولید شده توسط پنل خورشیدی برای خنک کردن یک فن استفاده می کند که هوا را پس از گذارندن از فیلتر به داخل محفظه خنک کننده می کشد.

🔸این تکنولوژی یک راه حل عالی برای کسانی است که در پیاده روی ها یا کوهنوردی های خود به آب دسترسی ندارند.

🔸اما نکته مهم و قابل توجه این است که این بطری ها برای شهرهایی با آلاینده های هوایی یا مناطقی بسیار غبارآلود هستند ساخته نشده است.

🔸به طور کلی استفاده از فیلتر IP54 به این معنی است که آب عاری از هرگونه گرد و غبار است.

🔸علاقمندان میتوانند با پرداخت ۲۵۰ دلار از سایت های اینترنتی این محصول را خریداری نمایند.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : cnet

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *