دوشنبه , آوریل 22 2019

ربات eMotionButterflies

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔷پرواز یک موضوع تکراری در شبکه ی یادگیری Bionic است.
این ربات ها از ساختار فوق العاده ی حشرات مصنوعی الهام گرفته شده است همچنین توانایی پرواز هماهنگ در یک گروه را نیز دارند.

🔶ده دوربین در محل آزمایش نصب شده است و هر ربات به طور مداوم حداقل توسط دو دوربین رویت میشود.همچنین دوربین ها توسط دو ال ای دی مادون قرمز که روی هر فلش که بر روی بدنه ی پروانه ها است میتوانند اطلاعات مربوط به موقعیت،جهت و فاصله ی نسبی خود را نسبت به ناوگان ضبط کنند.

🔷این دوربین ها با قرار دادن 160 عکس در ثانیه این امکان را با کنترل کننده اصلی میدهد که 3.7 میلیارد پیکسل در ثانیه را برای کنترل ربات در نظر بگیرد.

🔶دوربین ها اطلاعات موقعیت را به یک کامپیوتر مرکزی انتقال می دهند که پروانه ها را از خارج کنترل میکند.این سیستم شبکه هوشمند هدایت و نظارت میتواند در آینده در کارخانه ها استفاده شود.

✅ژیروسکوپ،شتاب سنج،سنسورهای اینرسی،یک قطب نما و ال ای دی مادون قرمز در این ربات استفاده شده است تا این امکان را به کنترل کننده ها بدهد که بتوانند ربات را در فضایی سه بعدی در هر نقطه از زمان ضبط و کنترل کنند.

✅این ربات های پروانه دارای عرض بالایی 50 سانتی متر و وزن 32گرم هستند هر بال میتواند یک الی دو بار در ثانیه ضرب و شتم داشته باشد که حداکثر سرعت این ربات 2.5 متر در ثانیه می باشد.

  • نویسنده و مترجم : معصومه سوری
  • منبع خبر :

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *