دوشنبه , آوریل 22 2019

Dronebrella, چتر پرنده

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻هوا بارانی است؟چتر پرنده همان چيزي است که میخواهید! در سال 1705، چتر تاشو اختراع شد. امروز – در دوران هواپیماهای بدون سرنشین – Augmented Magic چتر پرنده Dronebrella را اختراع کرده است. 

 

🔻این چتر دارای حالت کنترل دستی، حالت اتوماتیک “follow me” (دنبال من) و بسیاری قابلیت های دیگر است. و به لطف ابن چتر، شما از باران لذت خواهید برد. 

🔻این اختراع جدید میتواند در روزهایی که باران و برف شدیدی می بارد، برای مردم بسیار مفید واقع شود. دیگر دوره چتر در دست گرفتن به پایان رسیده و دیگر نیازی نیست چترهایی سنگین را حمل کنید و راه بروید.

🔻شرکت سازنده Dronebrella در ژاپن ایده این چتر را از هواپیماهای بدون سرنشین الهام گرفته است.

🔻نه این یک شوخی نیست! این چتر از دوربین و هوش مصنوعی استفاده میکند تا با ردیابی و پیگیری کاربر در هنگام راه رفتن، سر فرد را پیدا میکند و به دنبال آن حرکت میکند. این چتر در هر حالت به کار شما می آید؛ چه در باران و چه در هوای آفتابی.

🔻کنجی سوزوکی، رییس شرکت، گفت: “ما تصمیم داریم تا این اختراع را به سرعت آن را توسعه دهیم و برای عموم آماده کنیم. من دوست ندارم چتر به دست بگیرم! “

🔻 نمونه اولیه آن 150 سانتیمتر (60 اینچ) و وزنی 5 کیلوگرمی (11 پوند) دارد و در نمونه اولیه تنها می تواند به مدت پنج دقیقه پرواز کند.

🔻سوزوکی گفت: Asahi Power Service امیدوار است که سرعت پرواز را تا حداقل 20 دقیقه افزایش دهد و همزمان وزن آن را کم کند تا پروازی سبک تر داشته باشد. با کاهش وزن، انرژی کمتری مصرف میشود و در نتیجه زمان پرواز طولانی تر میشود.

🔻او ادامه داد: ” نمونه اولیه ما فقط یک کوادکوپتر (پهپاد) بود که به یک چتر متصل شده بود. اما حالا دسته چتر از آن حذف شده است.”

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : dailyhunt & japantimes

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *