چهار شنبه , مارس 20 2019

Drumi: لباسشوی بدون برق

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔶در دنیای تکنولوژی شاهد اختراعاتی اعجاب انگیز هستیم. اینبار لباسشویی که با انرژی برق کار نمیکند! بلکه شما باید با حرکت پای خود آن را به کار بیندازید.

🔷لباسشوی Drumi در ابتدای سال 2015 برای پیشبرد اهداف خود در راستای حفظ محیط زیست، کاهش هزینه های شست و شو، مصرف بهینه آب و همچنین کمک به افرادی که در مکان های کوچک زندگی میکنند، برای اولین بار، طراحی شد. Drumi به دلیل سبکی و حمل و نقل آسان نیز میتواند وسیله ای مناسب برای مسافران باشد.

  🔶 شرکت Yirego می گوید: طراحی این دستگاه شستشوی لباس Drumi بیش از ۱۰ هزار ساعت به طول انجامیده و نسبت به نمونه اولیه دستخوش تغییرات اساسی و فراوانی شده است و پس از تلاش در سه سال توسعه، این سیستم را به بهترین نحو به بازار ارائه کرده ایم.

🔷لباسشوی Drumi اکنون دارای دسته ای است که می توان با کمک آن، Drumi را راحت تر – حتی با یک دست- جا به جا کرد. اما وظیفه این دسته تنها به اینجا ختم نمیشود. بلکه این دسته در اصل قفلی است که درب لباسشوی را هنگام شست و شو نگه میدارد و نمیگذارد آب و لباس ها از دستگاه خارج شوند.

🔶نسخه جدید Drumi نیز ارتفاع کمتری نسبت به نمونه اولیه دارد؛ ارتفاع این لباسشوی تقریبا 16.4 اینچ (416 میلی متر) است. اصول کارکرد این وسیله همانند لباسشویی های معمولی است.

🔷یک کاربر میتواند تا 2.25 کیلوگرم (5 پوند) از لباس ها را درون دستگاه بریزد. آب ( از درب می توان به عنوان یک کاسه برای ریختن آب به دستگاه استفاده کرد) و سپس مواد شوینده را به دستگاه اضافه میکند. درب را سر جای خود قفل میکند و پدال را به آرامی به مدت ۵ دقیقه حرکت میدهد. سپس دریچه خروج آب را باز میکند تا آب و صابون از آن خارج شوند. در مرحله بعد دوباره به آن آب میافزاید تا مرحله آخر شست و شو تکمیل شود. این مرحله نیز حدود ۳ دقیقه به طول می انجامد.

🔶در نهایت از Drumi برای خشک‌ کردن لباس ها نیز میتوانید استفاده کنید؛ به اینصورت که اگر دستگاه را بدون آب و مایع شوینده حرکت دهید، چرخش دستگاه سبب خشک شدن لباس ها میشود. همه این مراحل شاید در مجموع ۱۰ دقیقه طول بکشد اما میتواند از مصرف مقدار قابل توجهی برق جلوگیری کند.

🔷لباسشوی Drumi به تازگی خط تولید خود را آغاز کرده و با پرداخت 299 دلار آمریکا میتوانید آن را خریداری کنید. ویدئوی زیر عملکرد دستگاه را نشان می دهد.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : Yirego

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *