یکشنبه , آوریل 21 2019

ربات Starship

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔶 شرکت Starship، یک شرکت رباتیک که در سال 2014 در اسکاتلند توسط بنیانگذاران اسکاتلندی خود Ahti Heinla و Janus Friis تاسیس شده است، اعلام کرد که ربات های خود را برای رساندن غذا در خوابگاه دانشگاه جورج میسون در مریلند به کار خواهد گرفت. حالا پس از گذشت چند سال، این ربات در حالت های گوناگون به کار گرفته شده است.

🔶 در حال حاضر آمازون، شرکتی که در رساندن مرسولات خود به دست مشتریان پیوسته در حال پیشرفت است، با به کارگیری این ربات اعلام کرده است که رقیبی سرسخت در موضع سرعت ارسال کالاهاست.

🔶 ربات آمازون، اسکات نام دارد. شش دستگاه از آنها در یک آزمایش کوچک در ایالت واشنگتن به کار گرفته شده اند تا از صحت خدمات آن اطمینان حاصل شود.

🔶 اسکات ها روزهای دوشنبه تا جمعه حتی در روزهای آفتابی کار خواهد کرد و با حرکت در پیاده رو ها مرسولات را به دست مشتریان میرسانند. البته در سری های اولیه از این ربات، این امکان وجود دارد تا مشتریان خود انتخاب کنند که میخواهند از این امکان جدید آمازون استفاده کنند یا خیر.

🔶 سرعت حرکت اسکات تقریبا با سرعت راه رفتن انسان برابری میکند و برای رساندن بسته هایی با انواع اندازه ها مناسب است.

🔶 اجزای اصلی سازنده این ربات هنوز فاش نشده اما مانند هر ماشین کنترل از راه دور و خودکار دیگری، این ربات دارای GPS، چند دوربین و سنسورهای تشخیص فاصله است. ۶ چرخ بودن این ربات به توانایی های حرکتی آن افزوده است.

🔶 سری ربات های Starship در بیش از 100،000 کیلومتر از پیاده رو های نقاط مختلف جهان آزمایش شده اند و به زودی این ربات ها را با وظیفه پستچی در خیابان های لندن خواهیم دید.

🔶 یکی از مدیران تولید و توسعه شرکت Starship میگوید: “دانشجویان مزایای استفاده از تکنولوژی در دانشگاه را درک‌ میکنند اما هیچگاه شاهد استفاده از آنها در فضایی خارج از آزمایشگاه ها نبوده اند. پس انتظار میرود تا حضور تکنولوژی های جدید در زندگی روزمره آسان تر شود. به طور مثال میتوان از Starship برای رساندن غذا به دست دانش آموزان و معلمان استفاده کرد. در این حالت دسترسی به غذا در محوطه دانشگاه تسریع میابد. “

🔶 این سیستم که شاید بزرگترین تحول در صنعت ارسال مواد غذایی به نقاط مختلف باشد، تنها با پرداخت ۱.۹۹ دلار به کار میافتد و غذا را به شما تحویل میدهد.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : zdnet

همچنین ببینید

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی 🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *