یکشنبه , آوریل 21 2019

عینک های IRL

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻 نگرانی های زیادی در ارتباط با پیامدهای استفاده طولانی مدت از انواع صفحه نمایش ها وجود دارد. آسیب هایی که چشم، ذهن و اعصاب را تحت تاثیر قرار میدهد.

🔻 در حالی که شرکت های الکترونیکی مختلف در حال توسعه و رونمایی از جدیدترین نسخه های صفحه نمایش خود هستند، گروهی از مبتکران راه حلی برای رفع اعتیاد به استفاده از تلویزیون و اینگونه وسایل ابداع کرده اند: «به طور کلی آن ها از دید خارج شوند.»

🔻 با الهام از عینک آفتابی، عینکی قدرتمند طراحی شده است که اگر آن را به چشم بزنید تمامی صفحه نمایش دیجیتال LED یا LCD خاموش به نظر می آیند.

🔻 آنها این کار را با استفاده از امواج قطبی و افقی انجام می دهند. با مسطح کردن و چرخاندن لنز قطبیده 90 درجه، نور منتشر شده از این صفحه نمایش ها مسدود می شود، و در نتیجه حالتی شبیه به خاموش بودن تلویزیون یا کامپیوتر در مقابل شما اتفاق میفتد. 

🔻 در حال حاضر این عینک برای اکثر تلویزیون ها و برخی از رایانه ها کار می کند، هرچند که هنوز برای گوشی هوشمند و تلویزیون های OLED جدید و یا  بیلبورد های دیجیتال کارایی ندارد، اما به طور کلی امکان استفاده از این عینک برای این وسایل نیز به زودی فراهم خواهد شد.

 

🔻 اگر به استفاده از این عینک جالب علاقمند هستید، به صفحه پروژه IRL Glasses بروید تا یکی از اولین سری ساخت های این کالا را خریداری کنید. قیمت این عینک ۴۹ دلار برآورد شده و آوریل ۲۰۱۹ به بازار وارد خواهد شد.

  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : Digitaltrends

همچنین ببینید

ربات Sophia كوچك

اخبار رباتیک و تکنولوژی ◻️ربات Sophia كوچك، خواهر ربات Sophia بزرگ، جدیدترین عضو خانواده Hanson …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *