یکشنبه , آوریل 21 2019

ربات بازی jenga

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻 هر کس بازی jenga را بازی کرده باشد خوب میداند که این بازی برای نگه داشتن برج ها از سقوط نیازمند حرکات هوشمندانه در عین حال ظریف و حساسی است.

 

 

🔻 مهندسان MIT بازویی دست سازی را ساخته اند که میتواند در محیط های حساس و ظریف با تکیه بر اطلاعات بصری خود، الگوریتم هایی برای رفع مشکل پیاده کند.

 

 

🔻 ربات هایی که دارای حس لامسه هستند علاوه بر توانایی مشاهده و نگه داشتن اجسام میتوانند در محیط های حساس نیز استفاده شوند مانند ارتش بریتانیا در زمان تحویل ربات های تخریب بمب با یک بازوی دست ساز با قابلیت کنترل از راه دور بدون تلفات توانست ربات ها را آزمایش کند.همچنین میتوان از این ربات ها در کاوش گنج در اعماق اقیانوس ها نیز استفاده کرد.

🔻آلبرتو رودریگز استادیار دانشکده ی مهندسی مکانیک MIT می گوید: برای بازی در jenga باید بتوان علاوه بر کشیدن قرار دادن و تراز کردن بلوک ها باید بتوان تشخیص داد که چه زمانی برای جابه جا کردن بلوک ها لازم است و این نیازمند تعامل بصری و فیزیکی در زمان می باشد که این ربات این چالش را برطرف کرده است.

 

 

🔻 محققان امیدوارند که از فناوری رباتیک بتوان در محیط های ظریف و حساس استفاده کرد مانند جداسازی و بازیافت زباله و جمع آوری محصولات مصرفی.

 
  • نویسنده و مترجم : معصومه سوری
  • منبع خبر : MIT

همچنین ببینید

ربات Sophia كوچك

اخبار رباتیک و تکنولوژی ◻️ربات Sophia كوچك، خواهر ربات Sophia بزرگ، جدیدترین عضو خانواده Hanson …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *