یکشنبه , آوریل 21 2019

ربات چمن زن Tertill

اخبار رباتیک و تکنولوژی

🔻 ربات جدید رونمایی شده، فعالیت خود را در زمینه کشاورزی و باغبانی دنبال میکند. این ربات که Tertill نام دارد، علف های هرز را با روشی نوین از بین میبرد. این ربات صنعت ماشین های سنگین مناسب برای کشاورزی را به طور کامل دگرگون خواهد کرد.

 

🔻 شرکت رباتیک فرانکلین این ربات خودکار و خودمختار را طراحی و ساخته است. این ربات ضد آب است و انرژی لازم برای حرکت خود را از صفحه خورشیدی که روی خود قرار دارد تامین میکند.

🔻 ایده این ربات توسط توسعه دهنده شرکت فرانکلین، Joe James، ایده پردازی شده است؛ دقیقا کسی که ربات  Roomba را نیز طراحی کرده است.

🔻 سیستم کاری این ربات به اینگونه است که با سنسور های خود به دنبال گیاهانی میگردد که کمتر از ۱ اینچ طول دارند. سپس با تیغه برّنده ای که دارد، آن ها را جدا میکند. تیغه تعبیه شده در آن مانند ماشین های چمن زنی بزرگ است.

🔻 ربات Tertill از سیستم چهار چرخ استفاده میکند که باعث میشود به راحتی در خاک (حتی خاک های نرم) شن و مالچ حرکت کند .

🔻 سنسور ها به ربات کمک میکند تا جدا از تشخیص علف های هرز، فنس های باغچه را نیز تشخیص دهد، به سنگ ها برخورد نکند و از تپه های کوچک پایین نیفتد.

🔻 قیمت این ربات ۲۴۹ دلار قرار داده شده است و یکی از بهترین گزینه ها برای انجام حذف علف هاست. این ربات برای باغچه هایی که ۱۰۰ متر مربع یا کمترند بهترین عملکرد را دارد.

 
  • نویسنده و مترجم : نیاز غفاریان
  • منبع خبر : zdnet

همچنین ببینید

ربات Sophia كوچك

اخبار رباتیک و تکنولوژی ◻️ربات Sophia كوچك، خواهر ربات Sophia بزرگ، جدیدترین عضو خانواده Hanson …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *